REGIONÁLIS DÍJUGRATÓ DÖNTŐ – PLATTHY József Emlékverseny

2019.10.07 09:21

2019. szeptember 27-29-én Szilvásváradon a Lipicai Lovasközpont stadionjában ültek nyeregbe kelet-magyarországi régió öt megyéjének lovasai (Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg). A versenyhétvégén 36 egyesület 97 versenyzője 137 lóval 18 versenyszámban összesen 329-szer állt starthoz. A csapatbajnoki címért a megyék, illetve az egyesületek 3-4 fős együttesekkel indultak. A verseny két napi teljesítménye alapján hirdettek eredményt, avattak bajnokot. A Magyar Lovas Szövetség Díjugrató Szakbizottsága a verseny díjazását 1,4 millió forinttal támogatta.

A versenyzők és a szervezők a térség szülötte, PLATTHY József (1900-1990) emléke előtt tisztelegtek, aki a Nógrád megyei Karancskesziben született (itt is nyugszik) lovasikon Sellő nevű lova nyergében, kisbéri lovasként, a magyar nyerges lovassportok eddigi egyetlen olimpiai érmét nyerte (Berlin, 1936., díjugratás bronzérem). Az „Olimpiai Legszebb Lovaglása” elismerő cím is az övé. Nyolcszoros magyar díjugrató bajnok. Száz hazai és 17 nemzetközi versenyt nyert. Érettségi után a Ludovika Akadémián végzett. Huszárezredes. Lovaglótanár. Volt lovasoktató, belovagló, frontszolgálatos, fogságban, a nehéz éveiben szülőfalujában földműves.

EREDMÉNYEK

Felnőtt regionális döntő, 130 cm >>

1. Mihucz Tibor (43259) TIMPEX FONT (76546)             Timpex Nyíregyházi LK
  2. Kovács Roland (47287) RÁDIHÁZA HONT (78873)    Rákóczi SE Nagyecsed
  3. Bandi Zsanett (40786) QUINADORE (78997)              Diósgyőri Lovassport Egyesület

Ifjúsági Regionális döntő, 120 cm >>

1. Szuhai Gyula (51561) CHACCO BOY (71977)            Gyula Farm Miskolc LSC
  2. Kisgergely Kata Csenge (50636) CARLOS (81350)    Diósgyőri Lovassport Egyesület
  3. Vincze Imre (51218) CONTO (75992)                          DHF SE Hajdúböszörmény

Amatőr regionális döntő, 115 cm >>

1. Bandi Barbara (40785) FLUGOS (E.FLUGICA) (73251)    Téba Lovas Egyesület
  2. Karl Eszter (48324) TIMPEX INKA (80561)                        Téba Lovas Egyesület

Garai Barnabás (48679) GYURIKA (76065) Garai SE Felnőtt

A bajnoki helyezésről döntő versenyszámokon kívül megrendezett egyéb versenyszámok közül a nyitott versenyszám végé Szolnok megyei versenyzőnek tapsolhattak a nézők; a versenyszámot Ábrahám Zsófia (48340) PM DIAMANTINA (74435) Túrkevei VSE nyerte. A versenyszám eredményei >>