Aranyeső a megyei lovassportban

2014.10.05 17:59

Az október 4-5-i hétvégén kiemelkedő sporteredménynek örülhettünk úgy a fogathajtó, mint a díjugrató szakágban. Először szombaton, a Jászfényszaruban megrendezett amatőr fogathajtó bajnoki döntőn voltunk érdekeltek, ahol a rajthoz álló 52(!) versenyző -közöttük hat J-Nk-Sz megyei fogathajtó- közül az első helyezést MATÚZ SÁNDOR (Gútikert LHE) tószegi fogathajtó szerezte meg, s lett MAGYARORSZÁG 2014. ÉVI AMATŐR FOGATHAJTÓ BAJNOKA. A győzelem megszerzése miatti örömünket tetézte, hogy -kiváló versenyzésének köszönhetően a második helyezést megszerezve- a győztes mellett még egy megyei fogathajtó, Zelei István (Gútikert LHE) is a bajnoki dobogóra léphetett. A versenyen valamennyi megyei sportolónk tisztesen helyt állt (Emődi Imre (16), Józsa László Dávid (24), Molnár András (25) Sike Ferenc (33), csapatunk pedig 17-ből az előkelő 5. helyen végzett. Ezúton is gratulálunk mindenkinek! A versenyzők sikerei mellett a kiváló rendezés okán a Magyar Lovassport Szövetség elismerését is kivívtuk, melyért a rendező Jászfényszaru Város Önkormányzatának és a helyi Lovas Barátok Körének ezúton is nagyra becsülésünket fejezzük ki és a köszönet is méltán kijár!

A részletes versenyeredmény megtekintéséhez katt IDE>>,

A versenynapról szóló beszámoló Szabó Zsuzsa tollából ITT>> olvasható.

Vasárnap a díjugratókon volt a sor, mikor is Pétervásárán a Platthy József Regionális Díjugrató Bajnokság döntőjében szoríthattunk érdekelt megyei versenyzőinkért. A versenynap végén a díjugratók megismételték a fogathajtók szombati kitünő eredményét, hiszen a regionális felnőtt bajnoki címet S. PAPP JENŐ (Georgina) szolnoki versenyzőnk nyerte. Legnagyobb örömünkre a B/4 nyitott versenyszám (felnőtt döntő) 2. helyezettje a szintén szolnok megyei Beke Endre (Shagya Patapajta LE) lett, aki csak a korábbi minőítő versenyeken mutatott visszafogott teljesítménye miatt egy hajszállal maradt le az összetett bajnoki dobogóról. Összességében eredményesnek ítéljük a versenysorozatot, a három megye versenyzőiből álló mezőnyben igazi küzdelem alakult ki a bajnoki cím megszerzéséért. A döntőn öt lovas is versenyben volt a felnőtt bajnoki cím megszerzéséért, mely garantálta az izgalmakat. A fogathajtáshoz hasonlóan a Platthy József díjugrató bajnokság szervezőinek is jár a köszönet!

Az egyes versenyszámok végeredményeinek megtekintéséhez katt IDE>>.