Megyei érdekeltségű fogathajtó eredmények

2016.10.14 14:46

Az őszi országos C kategóriás megmérettetések sorozata 2016. szeptember 11-én Tasson vette kezdetét. Megyénket három egyesfogathajtó képviselte: Sike Ferenc, Szabó Bence János, Vékony Zsolt (Tiszaföldvári Lovas Klub SE). A 20 fős mezőnyben sajnos említésre méltó egyéni eredmény nem született. Csapatunk a VI. helyen végzett. Délután egyfordulós akadályhajtás versenyszámot hirdettek meg a szervezők, melyre szintén neveztek versenyzőink. Szabó Bence János hibátlan hajtással a IV. helyet szerezte meg.

2016. szeptember 24-én a Hajdúböszörményben megrendezésre kerülő Országos C kategóriás Póni kettesfogat döntőn Rédei Ádám Imre (Jászárokszállási VSE) képviselte megyénket. A délelőtti fordulóban 2 verőhibát vétett, így a 14. helyről várta a délutáni startot. A II. fordulóban a legjobb idővel hibátlanul teljesített, így a 32 fős mezőnyben a 2 forduló alapján a VI. helyre hajtott.

A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége a Földművelésügyi Minisztérium támogatásával a Mezőhegyesi Állami Ménesben hagyományteremtő szándékkal 2016. október 6-8. között Magyar Lótenyésztési Napok címmel, 7 millió forint összdíjazással rendezvénysorozatot szervezett. Ennek keretében került megrendezésre 2016. október 7-én, pénteken a Magyar Ló Kupa fogatverseny, melynek díjazása 1,5 millió forint volt. Ezen versenyre megyénkből két hajtót delegált  a Magyar Lipicai Lótenyésztők Országos Egyesülete, Borbély Ferenc /Jászberényi SE/ és Kovács István /Jászberényi SE/ személyében. A Finta Gábor által épített pálya kemény kihívásnak bizonyult hajtóinknak. A kétfázisos akadályhajtás versenyszám első szakaszát  a 37 hajtóból hárman teljesítették hibátlanul. Ők jutottak a  második körbe. Így, a  versenyszám első három helyezettje Kovács Árpád (Csanádpalotai LE) , Papp János (Mezőhegyesi Ménes SE) és Ifj. Ihász Béla (Seregélyesi Lovas Club)  lett. Kovács István mindösszesen két verőhibával a 14. helyen végzett, Borbély Ferenc három verőhibája és minimális alapidő tűlépese  a  21. helyre kvalifikálta  a hajtót. Összegzésül elmondható, hogy a hely atmoszférája, a pályák, az istállók kialakítása a szervezők profizmusa elvarázsolta a kis csapatot.

Másnap, 2016. október 8-án, szombaton Mindszenten, az Országos C kategóriás Fogathajtó Bajnokság Döntőjén Molnár András /Abonyi LK/, Józsa László Dávid /Tiszaföldvári Lovas Klub SE/ és Emődi Imre /Kunhegyesi Lovassport E./ képviselte megyénket. Papp János által tervezett és épített pálya hét hajtó két forduló utáni hibátlan hajtását eredményezte. Az összevetés után az eredmény az alábbiak szerint alakultak:

I. helyen Magyar Zoltán (Marcali Város Szabadidő SE)

II. helyen Viszus Szabolcs (Fülöpházi Lovas Egyesület )

III. helyen Molnár Lajos (DHF SE Hajdúböszörmény) végzett.

Megyénk tekintetében sajnálatos események sorozatát élhettük meg, Molnár András sporttársunk egyik lova a verseny helyszínén elpusztult, így versenyzőnknek fel kellett adnia a versenyt. Józsa László Dávid és Emődi Imre olyannyira átélték csapattársuk veszteségét, hogy a nagy stresszben nem tudtak jól teljesíteni. Az 50 fős mezőnyből Józsa László Dávid a 33. helyen, míg Emődi Imre a 38. helyen végzett.

(forrás: Ballagó Edit, Tóth Ferenc)